Фабричко видео на MINJCODE

Изберете го вашиот термички печатач за сметки

MINJCODE- Најновите иновации и дизајни одm производители на печатачи ќе ви помогне да го придвижите вашиот бизнис во иднината и пошироко.

MINJCODE главно нуди висока ценаТермички печатачи од 58 mm(Како:MJ5808,MJ5803,MJ5890итн),Термички печатачи од 80 mm(Како:MJ8001,MJ8330,MJ8080итн.) ипечатачи за етикети(Како:MJ809L,МЈ ЈК-402А).Печатачот за сметки во кујната е нов дизајн со карактеристики водоотпорен и отпорен на прашина со автоматско сечење и компатибилен со неколку оперативни системи.

  MJ5808 MJ5803-термички-примач-печатач Мини печатач од 58 мм MJ8001

Модел

5Принтер за сметки со термап од 8 мм CХина термички печатач за сметки Bluetooth термички печатач за сметки Термички печатач за сметки од 80 mm

Брзина на печатење

80 мм/сек 90 мм/сек 40-70 мм/сек 3-5 инчи/сек
Ширина на печатење 48 мм 57,5mm±0,5mm 48 мм 72 мм
Тип на хартија Термичка хартија
Хартија за етикети    
Батерија 1500 mAh 1500 mAh 1500 mAh 2200 mAh
Димензија 125мм*95мм*54мм 50*80*98мм 106*76*47мм 115*110*58мм
Комуникациски интерфејс USB+BT USB+BT USB+BT USB+BT

Фабричка предност

Опрема за производство
Фабрика за хардвер ПОС

4 производни линии;30.000 парчиња месечно

Професионален тим за истражување и развој, доживотна техничка поддршка

ISO 9001:2015, CE, FCC, ROHS, BIS, REACH сертифициран

Претпријатие за висока технологија, десетина патенти за дизајн и корисност

12-36 месеци гаранција, 100% проверка на квалитетот, RMA≤1%

Запознајте се соOEM и ODMнарачки

Брза испорака, MOQ 1 единица прифатлива

Контактирајте не

Ако имате било каков интерес или барање за време на изборот или употребата на кој било скенер за бар-кодови, ве молиме кликнете на врската подолу испратете го вашето барање на нашата официјална пошта(admin@minj.cn)директно!MINJCODEе посветена на истражување и развој на технологија за скенер на бар-кодови и опрема за апликации, нашата компанија има 14-годишно искуство во индустријата во професионалните области и е високо препознаена од мнозинството клиенти!

термички bluetooth печатач за сметки

Термички принтери за прием за секоја индустрија

MINJCODE нуди опсег на сигурни, високи перформанситермички принтери за сметкиза трговци на мало, ресторани, стадиони и паркови, меѓу другото.Овие печатачи вклучуваат различни модерни опции за поврзување, вклучувајќи USB, RS232, LAN, Wi-Fi/безжична и многу повеќе.

Поврзување што ви треба

Овие денови, ништо не е поважно од поврзувањето.Едноставно кажано, потребен ви е вашиот термички печатач беспрекорно да се интегрира со остатокот од вашиот POS.MINJCODEPOS термички печатачиги содржи модерните опции за поврзување што ви се потребни, вклучувајќи USB, LAN, WiFi/безжичен, Bluetooth, итн.

Различни типови печатачи

MINJCODE е горд што нуди повеќе од само термички печатачи за сметки.Ние исто така нудиме целосно портфолио на печатачи за трговци на мало, ресторани и повеќе, вклучувајќи печатачи за нарачки преку Интернет, ибезжични термички печатачи за сметки.А покрај сметките, печатачите MINJCODE можат да печатат и етикети, билети, нарачки во кујна итн.

Опремен со целосен опсег на додатоци

MINJCODE нуди широк спектар на додатоци кои се компатибилни со нашитепринтери, вклучувајќи фиоки за готовина,скенери за баркодови, pos manchine, и повеќе.

Сервис OEM&ODM

We OEM производители на термички печатачи за приемсе способни да направат едно застанувањеприспособени услугиспоред потребите на нашите клиенти.

1.Собирање на барања

a.Клиентот дава нацрт-идеи за дизајнот на производот.
б. Професионален, страстен тим за продажба нуди најдобри услуги за баркод скенер, термички печатач за вас.

2.Инженерски цртеж

Инженерот MINJCODE го нацртал дизајнот и го потврдил со клиентот.Доколку се потребни прилагодувања, нашиот инженер ќе го промени и повторно ќе го потврди.
MINJCODE се придржува до технолошките иновации.Ние со трошење 10% од прометот секоја година за истражување и развој и богат искусен технички тим.

3. Дизајн и производство на матична плоча

Откако ќе се потврди цртежот, започнуваме да го правиме примерокот.

4. Тест на целата машина

Откако ќе заврши примерокот,MINJCODEќе го тестира и потоа ќе го испрати до клиентот за проверка и тестирање.

5.Пакување

Клиентот го прави целиот тест и го потврдува примерокот.Потоа направи масовно производство.
Современо индустриско производство, силен производствен капацитет, стабилно снабдување со стоки, 500000 Единици/Единици месечно.
Со производство на висококвалитетен баркод скенер, термички печатачи со конкурентни цени, сега опслужуваме над 197 земји и региони ширум светот.

термички печатач за сметки oem

Дали имате посебен услов?

Дали имате посебен услов?

Општо земено, имаме заеднички производи за термички печатачи и суровини на залиха.За ваше посебно барање, ви ја нудиме нашата услуга за прилагодување.Ние прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на термално куќиште на печатач и кутии во боја.За точна понуда, треба да ни ги кажете следните информации: 

Спецификација

Ве молиме кажете ни ги барањата за големина;и ако треба да додадете дополнителна функција како боја, поддршка за меморија или внатрешно складирање итн.

Квантитет

 Нема ограничување за MOQ.Но, за количините Max, тоа ќе ви помогне да добиете поевтина цена.Колку повеќе нарачате количина, толку пониска цена можете да добиете.

Апликација

Кажете ни ја вашата апликација или детални информации за вашите проекти.Можеме да ви го понудиме најдобриот избор, во меѓувреме, нашите инженери можат да ви дадат повеќе предлози според вашиот буџет.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зошто да не одберете нас како добавувач на термички печатач за сметки во Кина

Minjie Technology е најдобриот производител на поз хардвер во Кина, со одобрение ISO9001:2015.И нашите производи претежно добија сертификати CE, ROHS, FCC, BIS, REACH, FDA, IP54.Без разлика дали управувате со империја или претприемач штотуку почнувате, ќе ви треба вистинскиот хардвер POS за работата.

Huizhou Minjie Technology Co., Ltd е професионален производител на хардвер за термички печатачи и поз машини во Кина, соISO9001: 2015 одобрение.И нашите производи главно добија сертификати CE, ROHS, FCC, BIS, REACH, FDA и IP54.

 

ПрофесионаленКвалитет.Имаме богато искуство во производство, дизајн и примена на термички печатач и сервиранповеќе од 197клиентиширум светот.

Конкурентна цена.имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена егенерално 10%-30% понискоотколку на пазарот.

Услуга по продажба.Ние нудиме а1 година гаранција напечатачи а3 месецгаранција наглава на печатач.И сите трошоци ќе бидат на нашата сметка во рамките на гарантните периоди доколку проблемите се предизвикани од нас.

Брзо време на испорака.Ние го имаме Професионален шпедитер за испорака, достапен за вршење превоз со воздух експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

П и А

Дали термички печатач може да печати сметки?

Директните термални печатачи се популарни за печатење сметки бидејќи тиене бараат касети со мастилоза печатење.Ова ги прави исплатливи за задачи за печатење со голем волумен, како што се сметки во продавници и ресторани.

Дали термичките печатачи за сметки печатат во боја?

Повеќето термички печатачи за сметки се директни термички печатачи и печатат само во сиви тонови на хартија чувствителна на топлина.Нивните опции за боја се ограничени бидејќи брзо печатат слики на хартија чувствителна на топлина.

Друг тип на термички печатач - термички преносен печатач - може да печати во боја.Постојат различни типови на печатачи за термички пренос што можат да печатат различен број бои, обично со таложење обоени смоли или восоци на различни видови хартија или ткаенина.Термички преносливи печатачи имаат тенденција да се користат за специјални задачи како печатење на ткаенина или пластични филмови.Тие обично се премногу скапи за работа за да има смисла да се користат печатачи за термички пренос за печатење сметки.

Кои се опциите за поврзување за принтери за сметки?

 

Без разлика каков тип на печатач за сметки ќе изберете, ќе треба да размислите за поврзување.Еве различни типови на опции за поврзување за печатачи за сметки POS, со добрите и лошите страни за секој.

 

Сериски- Побавно и позастарено, но лесна, евтина, класична опција

 

Паралелно- Може да биде бавен, но лесно се поврзува со плочка и работи добро на кратки растојанија

 

USB- Модерен, поскап систем, но пофлексибилен и универзално достапен

 

Етернет- Способен да носи сигнал на долги растојанија, но е најскапата опција

 

Безжичен- Овозможува користење на мобилниот телефон и не му требаат жици, но ќе треба да размислите за безбедноста на мрежата

 

Bluetooth- Добива помалку енергија и го намалува нередот, но има краток опсег на сигналот и може да биде скап

 

Како работи термички печатач за сметки?

За да разберете како функционира термичкиот печатач, прво треба да разберете дека постојат два вида методи на термичко печатење: термичко преносно печатење и директно термичко печатење.

Како да исчистите термички печатач за сметки?

Исклучете го печатачот и отворете го капакот на печатачот.Исчистете ги термичките елементи на термичката глава со памук навлажнет со растворувач со алкохол (етанол или IPA).

Кои се вашите услови за испорака?

Условите за испорака може да бидат EXW, FOB, FCA или CIF.

Дали производот нуди софтвер за термички печатач?

Ние го обезбедуваме само хардверот

Што е стапка на дефект на печатачот?

5 ‰

Кој е рокот на плаќање?

T/T, Western Union, L/C, итн.

Можете ли да обезбедите SDK/двигател за печатачи?

Да, може да се преземе на нашата веб-страница

POS Хардвер за секој бизнис

POS Хардвер за секој бизнис

Ние сме тука секогаш кога ќе треба да ви помогнеме да го направите најдобриот избор за вашиот бизнис.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја